ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8023419
*
nr 802 3419
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 138+ 47
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 20:52:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 16:28:29
1
100 kr
21/1 13:24:38
2
150 kr
21/1 17:53:50
3
250 kr
21/1 19:30:17
4
250 kr
21/1 19:30:45
4
300 kr
21/1 20:08:17
5
Vinnande bud
21/1 20:47:38
6
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27
*
Spegel
nr 802 3419
Spegel
+ konsolbord, 20-tal, höjd: 138+ 47
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 16:28:29 | 1 | 100 kr |
| 21/1 13:24:38 | 2 | 150 kr |
| 21/1 17:53:50 | 3 | 250 kr |
| 21/1 19:30:17 | 4 | 250 kr |
| 21/1 19:30:45 | 4 | 300 kr |
| 21/1 20:08:17 | 5 | Vinnande bud |
| 21/1 20:47:38 | 6 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27



